BiZBiZe CaFe FORUM
Hoş Geldiniz....

Forumda İyi Vakitler Geçirirsiniz Umarım...

EMEĞE SAYGI LÜTFEN

SİTEMİZDEN DAHA İYİ BİR YARDIM DESTEK ALMAK İSTİYORSANIZ
...LÜTFEN ÜYE OLUN....
((( -->> BiZeBiZe _ CaFe <<-- )))
BiZBiZe CaFe FORUM
Hoş Geldiniz....

Forumda İyi Vakitler Geçirirsiniz Umarım...

EMEĞE SAYGI LÜTFEN

SİTEMİZDEN DAHA İYİ BİR YARDIM DESTEK ALMAK İSTİYORSANIZ
...LÜTFEN ÜYE OLUN....
((( -->> BiZeBiZe _ CaFe <<-- )))
BiZBiZe CaFe FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BiZBiZe CaFe FORUM

bildiklerimizi paylasalim paylasdikca cogalir. ( BiZBiZe CaFe )

AnasayfaAnasayfa  -RADYO SOHBET--RADYO SOHBET-  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Similar topics
En son konular
» GENERALS CLAN FORUM
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 6:33 pm tarafından eyup51

» 1gb Flash Belleği 2gb yapma
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Kas. 03, 2009 12:25 pm tarafından eyup51

» CV ÖRNEKLERİ
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeÇarş. Ekim 07, 2009 4:46 pm tarafından eyup51

» DENEMEEEEEEEEEEE
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeC.tesi Mayıs 23, 2009 10:20 am tarafından Mehmet PEKCAN

» 3G Çok Yakında
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 2:46 pm tarafından forumtiryaki

» slm
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 2:40 pm tarafından forumtiryaki

» GSMDEVİ FORUM SİTESİ
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Mayıs 12, 2009 8:45 pm tarafından Misafir

» Teknik Servis Araç Kiti [ 650 Mb ], 40 Katılımsız Program - 8 Ekstra Araç - 30 Driver (( FULLLLLLL )) MUTLAKA BAKIN BAKMAYAN PISMAN OLUYOR
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeÇarş. Mayıs 06, 2009 7:10 pm tarafından eyup51

» Komik Spor Olayları...
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:57 pm tarafından merwee_thecrow

» Korku Tüneli...
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:55 pm tarafından merwee_thecrow

» Göktelenin Boyu...
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:53 pm tarafından merwee_thecrow

» CENNET VE CEHENNEM...
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:51 pm tarafından merwee_thecrow

» Babaya mektup..
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:49 pm tarafından merwee_thecrow

» En Sinir Bozucu 50 şey..
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:46 pm tarafından merwee_thecrow

» pc nizi Tüm virüsLerden kurtarın bence bu kaçmaz
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 3:02 pm tarafından eyup51

» >- İLGİNÇ & GERÇEL OLAYLAR -<
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 2:54 pm tarafından eyup51

» >- GARİP BİLGİLER -<
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 2:51 pm tarafından eyup51

» 5+1 Ses Kalitesi
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 11:18 am tarafından eyup51

» >- DERE OTU -<
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 10:45 am tarafından eyup51

» çocuklarınızın günlük bilgisayar kullanım süresini ayarlayın
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimePaz Şub. 08, 2009 1:35 pm tarafından eyup51

En Çok İndirilenler

Windows Live Messenger 8.5

Windows Live Messenger 8.1 

Windows Live Messenger 2009

Çoklu Msn Açma ( Multi Msn ) 

Winamp 5.541

Adobe Flash Player 10.0.12.36

Mozilla Firefox 3.0.5

Internet Explorer 7 

Windows Media Player 11

Google Earth 4.3

WinRAR 3.80

Nero 9.2.6.0 

LimeWire 4.18.8 

Klip TV 

nod32 antivirüs

Kaspersky Anti-Virus 2009 (8.0.0.357) 

Adobe Flash Player 10.0.12.36

Java Runtime Environment Version 6 Update 11

DAEMON Tools Lite 4.30.3

Sık Kullanılanlara Ekle

eXTReMe Tracker

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

DEVAMI 3 Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri

YazarMesaj
eyup51
BiZBiZe_CaFe
BiZBiZe_CaFe
eyup51

Erkek
BURCU : Terazi
DOĞUM TARİHİ : 08/10/90
İŞ & HOBİLER : BİLGİSAYAR, TELEFON, WEB,PC TEKNİK DESTEK,MÜZİK,DJ,ŞİİR YAZARIM, BESTE, vs.....
LAKAP : BiZBiZe_CaFe
TUTDUĞUM TAKIM : DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Galatasaray7tple2
RUH HALİ : BiZBiZe_CaFe

Bilgiler
Başarı Puanı:
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Img_left100/100DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Empty_bar_bleue  (100/100)
Seviye:
DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Img_left100/100DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Empty_bar_bleue  (100/100)

DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Empty
MesajKonu: DEVAMI 3 Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri   DEVAMI 3       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeC.tesi Ocak 24, 2009 3:15 am

Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti : Windows'un 'Otomatik Güncelleştirme' özelliğinin(Çok faydalı bir özelliktir, tüm yamalar
otamatik olarak PC'nize geliyor siz hiç uğraşmıyorsunuz. Mutlaka bu özelliği kullanın.) kullanılması için gerekli olan bir
servis. Dial-up kullanıcıları 'Elle' ayarlayabilir, internete girmeden önce açarsınız. ADSL kullanıcılarının 'otomatik'
olarak ayarlamasında fayda var. ADSL kullanıcılarının oyun oynamadan önce bu servisi durdurmalarını performans yönünden
olumlu olabilir, dial up kullanıcıları bu servisi sadece internetteyken kullanabilecekleri için onların böyle bir sorunu yok.
Tavsiye Edilebilecek Ayarlar : Otomatik\Elle

Bilgisayar Tarayıcısı : Eğer bir yerel ağınız varsa, ağdaki bilgisayarların listesini tutan, listede bir değişiklik
olduğunda güncelleyen servistir. Bir ev kullanıcısı için gereksiz olsa da ilerde bir gün yerel ağ kurmak isteyebilirsiniz
veya yerel ağ kurmanız gerekebilir. Bu yüzden 'Elle' olarak ayarlamanızda fayda var. Yerel ağınızdaki pc'ler arasında oyun
oynarken lazım olabilir, 'single player' oynarken lazım değil.(Yerel ağım olmadığından denemedim.)
Tavsiye Edilen Ayar : Elle

Birim Gölge Görüntüsü : Windows 2003 Server'da kullanılan bir yedekleme yöntemidir. CHİP dergisi Aralık 2004 sayısında bu
servis ile ilgili bilgi bulabilirsiniz.('Managing Disaster Recovery' adlı konu.). XP ile alakasını anlayamadım. 'Elle' veya
'Devre Dışı' olarak ayarlayabilirsiniz. Elle olarak ayarlamanız açık ol'MA'ması için yeterlidir.
Tavsiye Edilebilecek Ayarlar : Elle\Devre Dışı

Com+ Olay Sistemi : Windows'un temel servislerinden birisidir. Otomatik olarak başlatılmalı. PC'nizin perfomans olarak
yetersiz kaldığı oyunlar dışında durdurmayınız.(Ben sadece 'King of the Road' ve NFS Hp 2'de denedim. Diğer oyunlar için
lazım olabilir belki.). "explorer.exe"'yi kapatmak daha fazla bellek ve sanal bellek boşaltıyor, önce onu deneyin bence.
Tavsiye Edilen Ayar : Otomatik

Com+ Sistem Uygulaması : Üstteki ile ilgili ve 'Otomatik' başlatılmalı. Üstteki için yazdıklarım bunun için de geçerli.

Çıkarılabilir Depolama Birimi : Teyp sürücüleri denen, genelde serverlarda kullanılan yedekleme aygıtları ile ilgili bir
servis. Teyp Sürücüleri, ev kullanıcıları için uygun olmayan bir donanım türüdür. Zaten DVD yazıcılar 2006 Ocak ayında -yani
bu yazının yazıldığı tarihlerde- 50$ civarında ve yaklaşık 5 sene önce piyasaya çıkan hddlerin kapasitesi kadar maksimum
kapasiteli çift katman DvDlere kayıt yapabiliyorlar. Bu servis 'Elle' veya 'Devre Dışı' olarak ayarlanabilir.
Tavsiye Edilebilecek Ayarlar : Elle\Devre Dışı

Dağıtılmış Bağlantı İzleme İstemcisi : Ev kullanıcıları ile alakası olmayan bir servis. Elle olarak ayarlanabilir.

Dağıtılmış İşlem Düzenleyicisi : Üstteki ile ilgili olduğunu sanmasam da üstteki ile ilgili söylediklerim aynen geçerlidir.

DHCP istemcisi : IP adı verilen, web sayfalarının internet protokol numaralarının(12.34.56.789 gibi bir numara) ve bu
numaraların ezberlenmesi zor olduğu için kullanılmaya başlanan alan adlarının(www.donanimhaber.com gibi...) kaydını tutan ve
güncelleyen servis. İnternet için gereklidir. 'Ağ Bağlantıları' için söylediklerim bunun için de geçerlidir.

Dizin Oluşturma Hizmeti : Kullanıldığında Windows'un arama motorunun işlevlerini hızlandıran uygulamanın çalışmasını
sağlayan servis. Kullanmak için, Windows'un arama motorunu kullanarak arayabileceğiniz dosya\klasöre sağ tıklayıp
'özellikler' bölümüne gelin. Açılan menüden "gelişmiş"'e tıklayın. "Hızlı Dosya Araması İçin Dizin Oluşturma Hizmeti'inin
Bu Dosyada\Klasörde Dizin oluşturmasına İzin Ver" seçeneğini işaretleyin. Aynı zamanda bu özelliği disk bölümleriniz için de
kullanabilirsiniz. Bunun için "Bilgisayarım"'a girin. Dizinlemek istediğiniz bölüme sağ tıklayın, özelliklerine girin.'Hızlı
arama için Dizin Oluşturma Hizmeti Bu Diski dizinlesin' seçeneğini işaretleyin. Bu yöntemle ise bütün bir bölümü dizinlemiş
olacaksınız. Bu ikinci yöntemi yeni bir hdd' alıp eskisini emekli ettikten sonra windows'u kurup sonraki ilk işlem olarak
veya gereken yedekleri alıp, tüm bölümleri formatlayıp windows'u kurduktan hemen sonra kullanmanızı tavsiye ederim. Yoksa
uzun denebilecek bir süre alan bu işlem boyunca PC'nizi kullanamayacaksınız. Tabii benim düşüncemi sorarsanız, bence bir ev
kullanıcısının işine yaramayacak bir servis. Bu işlemlerle uğraşacağınıza Hdd'nizi çalışma masanız gibi düzenli tutmanızı
öneririm.[Benim çalışma masam epey dağınık ama ]
Tavsiye Edilen Ayar : Devre Dışı

DNS İstemcisi : Bakınız, DHCP İstemcisi.

Evrensel Tak & Çalıştır Aygıt Ana Makinesi : Yerel ağ ortamındaki PC'lere bağlı donanımların o ağdaki diğer PC'ler
tarafından tanınmasını ve kullanılabilmesini sağlayan hizmettir. Ev kullanıcıları 'Elle' olarak ayarlayabilirler.

Görev Zamanlayıcı : Kullanıcıların veya programların belli bir zamanda PC'nin bir işlem yapması için ayarlamasını sağlayan
servistir. Bir programı belli bir saatte çalışması için ayarlarken bu programı kullanabilirsiniz. Ev kullanıcıları eğer
kullanmayacaklarsa 'Elle' olarak ayarlayabilirler. Kullanacaklarsa 'otomatik' olarak ayarlamalılar. Ben kullanmadığımdan
dolayı 'Elle' olarak ayarladım.

Hata Bildirim Hizmeti : Bir program hatalı bir işlem yaptığında bunu size bildiren ve Microsoft'a bildirip
bildirmeyeceğinizi soran servis. Ülkemizde windows'ların çoğunun korsan olduğunu dikkate alırsak, bildirmemeniz olumlu
olacaktır. Bu servisi devre dışı bıraktıktan sonra,
Bilgisayarım->sağ tıklayın->Gelişmiş->Hata Bildirimi->Hata bildirimini Devre Dışı bırak->Seçin,
->Önemli Bir Hata Oluştuğunda Bana Bildir->Seçili olmadığını kontrol edin ve seçili ise işareti kaldırın.
En ufak hatada çıkan pencerelerden kurtulmuş oldunuz.
Tavsiye Edilen Ayar : Devre Dışı

Hızlı Kullanıcı Değiştirme Uyumluluğu : Birden fazla kullanıcı hesabınız varsa, bir hesabı arka plana alıp diğer kullanıcı
hesabı ile çalışmanızı sağlar. Diyelim ki bir ev bilgisayarında 2 tane kullanıcı hesabı var. Yönetici yetkisine sahip olan
hesap, büyük kardeşe ait diyelim. Küçük kardeşin ise sınırlı kullanıcı hesabı var. Küçük kardeş, kurulum için yönetici
yetkisi gerektiren bir program kullanmak istiyor. Bu durumda ne yapacak? Ya abisinden kullanıcı hesabının şifresini
isteyecek-ki hiç kimse şifresini vermek istemez- ya da abisinden yardım isteyecek. Abisi de kardeşinin hesabından çıkıp,
kendi hesabına geçecek doğal olarak. Bu da bir zaman kaybı tabii. Bu servis sayesinde ne olacak? Büyük kardeş, kardeşinin
hesabını kapatmadan kendi hesabına geçebilecek. Birden fazla kullanıcı hesabı olan bilgisayarlarda açık durmasında yarar var.
Tek kullanıcı iseniz gönül rahatlığıyla 'Devre Dışı' şeklinde ayarlayabilirsiniz.
Tavsiye Edilebilecek Ayarlar : Otomatik\Devre Dışı

İkincil Oturum : Birden fazla kullanıcı hesabı olan bilgisayarlarda bir programı başka bir kullanıcının hesabı ile
çalıştırmanızı sağlar. Eğer yönetici hesabını sadece program kurulumu, sistem ile ilgili ayarların değişimi vb. işler için
kullanıyorsanız, özellikle internet başta olmak üzere yönetici hesabı gerektirmeyen günlük işler için kendinize sınırlı bir
hesap açtıysanız işe yarayabilir. Zaten Microsoft'un önerisi de bu yönde. Hackerlara ve virüslere karşı bir önlem olarak
önerilmiş. Sınırlı hesap kullanırken, eğer yönetici hesabı gerektiren programı kullanacaksanız, ilgili programın simgesine
sağ tıklayıp, çıkan menüden "Farklı Çalıştır"'a girin. "Aşağıdaki kullanıcı"'yı seçip, listeden yönetici hesabınızı seçin ve
şifresini girip "Tamam"'a tıklayın. Tek kullanıcı iseniz devre dışı bırakmanız güvenlik için önemlidir. Çünkü siz
internetteyken bilgisayarınıza hackerlar sızarsa, windows tarafından oluşturulan, ve kullanıcı hesabınızın yetkisinde olmayan
windowsun iç işlerine erişebilirler.
Tavsiye Edilebilecek Ayarlar : Otomatik\Devre Dışı

IMAPI CD Yazma COM Hizmeti : Windows'un XP ile gelen CD yazma programına ait hizmettir.(Bu konuya da el attı Microsoft,
birkaç yıl sonra sırf Microsoft programlarıyla her türlü işimizi görebileceğiz herhalde.) Eğer Cd yazıcınız yoksa 'Elle'
duruma getirebilirsiniz. Eğer Cd yazıcınız varsa 'Microsoft'un yaptığı işi başka firmalara emanet etmemek' taraftarı
olduğumdan Nero gibi başka programlar yerine bunu kullanmanızı tavsiye ediyorum, eğer sizin işinizi görüyorsa tabii. İşinizi
görmüyorsa, başka programlar kullanabilirsiniz. Bu durumda bu servisi 'Devre Dışı' olarak bırakmanız, olumlu olacaktır. Hem
gereksiz yere sistem kaynaklarını tüketmemiş olursunuz, hem de kullandığınız Cd yazma programı daha çabuk açılır. Ben, CD
yazıcım olmadığından bu servisi 'Elle' olarak ayarladım.
Tavsiye Edilebilecek Ayarlar : Otomatik\Elle\Devre Dışı

İnsan Arabirim Aygıt Erişimi : Multimedya klavyeler başta olmak üzere üzerinde çeşitli işlevler sağlayan özel tuşlar
bulunan aygıtlarınızın kontrolü ile ilgilenen servistir. Multimedya klavyeniz olmasa bile USB üzerinden bağlanan oyun
aygıtları bu servise muhtaç. Her an bir arkadaşınız bir elinde oyun cdsi diğer elinde USB ile bağlanan iki joystick ile size
misafirliğe gelebilir, bu yüzden bu servisi 'Elle' durumda tutmakta fayda var.[Bana usb direksiyonla geliyolar valla ]
Multimedya klavye konusuna gelirsek, ben her zaman onların gereksiz yere ram harcayan aletler olduğunu düşünmüşümdür.
Multimedya klavyemin programı yerine Norton Antivirüs kurarım daha iyi. En azından bir işe yarıyor. Sesi de hoparlörden
ayarlayıverin. Yazılarınızı kelime işlemcinizin 'Yazdır' tuşu ile yazdırın... Ama siz yine de illaki 'Bunları klavyeden
ayarlayacam' diyorsanız bu servisi 'Otomatik' olarak ayarlayın. Paşa gönlünüz bilir.

İnternet Bağlantısı Güvenlik Duvarı(ICF) / İnternet Bağlantı Paylaşımı(ICS) : Windows'un güvenlik duvarını kullanıyorsanız
veya birden fazla bilgisayara ADSL bağlantısı paylaştırmışsanız bu servisi açık tutmalısınız. Windows Güvenlik Duvarı ile
ilgili olarak, bu özelliği eğer dial up ile kullanıyorsanız 'Elle' olarak ayarlayabilir, bu sayede internet dışında lazım
olmayan bu servisin gereksiz yere ram harcamasını önlemiş olursunuz. Ama eğer, dial up kullanıyor olsanız bile internet
bağlantısı olan başka bir bilgisayara yerel ağ bağlantınız varsa asla kapatmamalısınız. ADSL kullanıcıları özellikle Windows
Güvenlik Duvarını kullanıyorlarsa bu servisi sürekli açık tutmalılar.

IPSEC Hizmetleri : Ağ güvenliği ile ilgili bir servis. 'Otomatik' veya 'Elle' olarak ayarlamakta fayda görüyorum. Ben
'otomatik' olarak ayarladım. Dial up kullanıcısıysanız, yerel ağınız da yoksa oyun oynarken durdurabilirsiniz.

İş İstasyonu : Yerel ağ için gerekli bir servis ve daha önce bahsettiğim 'Arkaplan Akıllı Aktarım Hizmeti',
'Bilgisayar Tarayıcısı' servisleri bu servise ihtiyaç duyuyor. Dial up ile internete bağlanmak için zorunlu değil ama
ADSL için gerekli olabilir.

Kablosuz Sıfır Yaplandırma : İsminden anlaşılacağı gibi kablosuz ağ kurmak için gerekli bir servis. Kablosuz ağınız yoksa
'Devre Dışı' veya 'Elle' ayarlayabilirsiniz. İlerde bir gün kablosuz ağ kurmanız gerekebilir, o yüzden 'Elle' olarak
ayarlamanızı tavsiye ederim.

Kabuk Donanım Algılaması : Sadece, bilgisayarınıza yeni bir donanım eklediğinizde lazım olsa da mevcut donanımların ne
zaman bozulacağı ve mecburen yenisini almanız gerekeceği pek tahmin edilemeyeceği için 'Otomatik' olarak başlatmakta yarar
var. Yüksek performans gereken durumlarda durdurulabilir.

Karşıya Yükleme Yöneticisi : Ev kullanıcılarının işine yaramayacak bir servistir.'Elle' veya 'Devre Dışı' olarak
ayarlanabilir.'Elle' durumu tavsiye edilir.(Şu an kullandığımdan önceki XP kurulumunda bu servis yoktu bile. Şimdi neden
çıktı bilmiyorum.)

Kesintisiz Güç Kaynağı : Elektrik kesintisine karşı kullanılan UPS'ler için gerekli olduğu söylenen bir servis. Benim pc'de
var ama bu servis varsayılan olarak 'Elle' olarak ayarlı ve şimdiye kadar çalıştığını görmedim henüz. Üst model, çeşitli
verileri yazılım aracılığıyla size sunan UPS'ler için gerekli olabilir ama 10 - 15dk kapasitesi olan basit bir UPS de
işinizi görecektir.

Korumalı Depolama : 'Elle' veya 'Otomatik' ayarlanabilir, 'Otomatik' tavsiye edilir.

Mantıksal Disk Yöneticisi : HDD bölümlerinin doluluk durumu gibi bilgileri güncelleyen servis. 'Elle' olarak başlatılması
PC'nin çalışmasında herhangi bir sorun oluşturmasa da HDD bölümlerinin bilgileri güncellenmeyecektir. Bence 'Otomatik'
olarak bırakın, oyun oynarken kapatırsınız.

Mantıksal Disk Yöneticisi Yönetim Yardımcıları : Üstteki ile ilgili bir servis ama sadece 'Disk Yönetimi' programı için
gerekli, diğer zamanlarda kapalı duruyor.'Elle' olarak ayarlamanız tavsiye edilir.

DEVAMI 3 Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» DEVAMI Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri
» 2008 yapım Windows için geleceğin Windows 7 teması Süper kaliteli bir tema
» Microsoft Windows Desktop Search (WDS) for Windows XP 3.0