BiZBiZe CaFe FORUM
Hoş Geldiniz....

Forumda İyi Vakitler Geçirirsiniz Umarım...

EMEĞE SAYGI LÜTFEN

SİTEMİZDEN DAHA İYİ BİR YARDIM DESTEK ALMAK İSTİYORSANIZ
...LÜTFEN ÜYE OLUN....
((( -->> BiZeBiZe _ CaFe <<-- )))
BiZBiZe CaFe FORUM
Hoş Geldiniz....

Forumda İyi Vakitler Geçirirsiniz Umarım...

EMEĞE SAYGI LÜTFEN

SİTEMİZDEN DAHA İYİ BİR YARDIM DESTEK ALMAK İSTİYORSANIZ
...LÜTFEN ÜYE OLUN....
((( -->> BiZeBiZe _ CaFe <<-- )))
BiZBiZe CaFe FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BiZBiZe CaFe FORUM

bildiklerimizi paylasalim paylasdikca cogalir. ( BiZBiZe CaFe )

AnasayfaAnasayfa  -RADYO SOHBET--RADYO SOHBET-  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Similar topics
En son konular
» GENERALS CLAN FORUM
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 6:33 pm tarafından eyup51

» 1gb Flash Belleği 2gb yapma
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Kas. 03, 2009 12:25 pm tarafından eyup51

» CV ÖRNEKLERİ
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeÇarş. Ekim 07, 2009 4:46 pm tarafından eyup51

» DENEMEEEEEEEEEEE
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeC.tesi Mayıs 23, 2009 10:20 am tarafından Mehmet PEKCAN

» 3G Çok Yakında
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 2:46 pm tarafından forumtiryaki

» slm
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 2:40 pm tarafından forumtiryaki

» GSMDEVİ FORUM SİTESİ
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Mayıs 12, 2009 8:45 pm tarafından Misafir

» Teknik Servis Araç Kiti [ 650 Mb ], 40 Katılımsız Program - 8 Ekstra Araç - 30 Driver (( FULLLLLLL )) MUTLAKA BAKIN BAKMAYAN PISMAN OLUYOR
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeÇarş. Mayıs 06, 2009 7:10 pm tarafından eyup51

» Komik Spor Olayları...
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:57 pm tarafından merwee_thecrow

» Korku Tüneli...
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:55 pm tarafından merwee_thecrow

» Göktelenin Boyu...
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:53 pm tarafından merwee_thecrow

» CENNET VE CEHENNEM...
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:51 pm tarafından merwee_thecrow

» Babaya mektup..
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:49 pm tarafından merwee_thecrow

» En Sinir Bozucu 50 şey..
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:46 pm tarafından merwee_thecrow

» pc nizi Tüm virüsLerden kurtarın bence bu kaçmaz
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 3:02 pm tarafından eyup51

» >- İLGİNÇ & GERÇEL OLAYLAR -<
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 2:54 pm tarafından eyup51

» >- GARİP BİLGİLER -<
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 2:51 pm tarafından eyup51

» 5+1 Ses Kalitesi
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 11:18 am tarafından eyup51

» >- DERE OTU -<
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 10:45 am tarafından eyup51

» çocuklarınızın günlük bilgisayar kullanım süresini ayarlayın
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimePaz Şub. 08, 2009 1:35 pm tarafından eyup51

En Çok İndirilenler

Windows Live Messenger 8.5

Windows Live Messenger 8.1 

Windows Live Messenger 2009

Çoklu Msn Açma ( Multi Msn ) 

Winamp 5.541

Adobe Flash Player 10.0.12.36

Mozilla Firefox 3.0.5

Internet Explorer 7 

Windows Media Player 11

Google Earth 4.3

WinRAR 3.80

Nero 9.2.6.0 

LimeWire 4.18.8 

Klip TV 

nod32 antivirüs

Kaspersky Anti-Virus 2009 (8.0.0.357) 

Adobe Flash Player 10.0.12.36

Java Runtime Environment Version 6 Update 11

DAEMON Tools Lite 4.30.3

Sık Kullanılanlara Ekle

eXTReMe Tracker

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

DEVAMI Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri

YazarMesaj
eyup51
BiZBiZe_CaFe
BiZBiZe_CaFe
eyup51

Erkek
BURCU : Terazi
DOĞUM TARİHİ : 08/10/90
İŞ & HOBİLER : BİLGİSAYAR, TELEFON, WEB,PC TEKNİK DESTEK,MÜZİK,DJ,ŞİİR YAZARIM, BESTE, vs.....
LAKAP : BiZBiZe_CaFe
TUTDUĞUM TAKIM : DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Galatasaray7tple2
RUH HALİ : BiZBiZe_CaFe

Bilgiler
Başarı Puanı:
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Img_left100/100DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Empty_bar_bleue  (100/100)
Seviye:
DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Img_left100/100DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Empty_bar_bleue  (100/100)

DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Empty
MesajKonu: DEVAMI Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri   DEVAMI       Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri Icon_minitimeC.tesi Ocak 24, 2009 3:14 am

Terminal Hizmetleri : Bir ev bilgisayarı için gereksiz.
Tavsiye Edilen Ayar : Devre Dışı

Uyarıcı : Üstteki servis için söylediklerim aynen geçerli. Ben 'Elle' olarak ayarlamaışım, siz de öyle ayarlayın bence.
Tavsiye Edilen Ayar : Elle

Uygulama Katmanı Ağ Geçidi Hizmeti : Windows Güvenlik Duvarı için gerekli olduğundan bağlantı türünüze göre 'Elle' veya
'Otomatik' ayarlanmalı.(Dial up : 'Elle - İNTERNETE GİRMEDEN ÖNCE AÇIN - , ADSL : 'Otomatik)
Tavsiye Edilebilecek Ayarlar : Otomatik\Elle

Uygulama Yönetimi : Sisteminize bir program yüklerken ve sisteminizdeki bir programı kaldırırken kullanılıyor. 'Elle'
olarak ayarlanabilir.

Uzaktan Erişim Bağlantı Yöneticisi : Bakınız, 'Telefon'.
Tavsiye Edilen Ayar : Otomatik

Uzaktan Erişim Otomatik Bağlantı Yöneticisi : İnternete bulduğunuz, ilginizi çeken sayfaları kaydediyorsanız, bunları
çevrimdışı iken okumak istediğinizde internete bağlanmak isteyip istemediğinizi soran servis. Özellikle forum gibi
alanlardaki reklamlar yüzünden çıkıyor. Sayfalardaki reklamlar genelde farklı bir siteden geldiği için kaydedilmiyor ve
kaydettiğiniz sayfayı açtığınızda bu reklamları da açmaya çalışıyor, bağlantı olmadığı için de bu soruyu soruyor. Hemen
kapatın, hatta her windows kuruşunuzda yaptığınız ilk işlerden biri olsun.(Dial up için bütün bu söylediklerim, ADSL
kullanıcılarının internetten çıkmak gibi bir derdi yok zaten. Onlar 'Otomatik' olarak ayarlayabilirler.)
Tavsiye Edilebilecek Ayarlar : Otomatik\Devre Dışı

Uzaktan Kayıt Defteri : PC tarihinin en büyük güvenlik açığı(bence). Hackerlara resmen 'gel de bu bilgisayarı çökert'
diyen bir servis. Tereddütsüz kapatın.
Tavsiye Edilen Ayar : Devre Dışı

Uzaktan Yordam Çağrısı(RPC) : Windows'un en temel servisi. Bu servisinki miydi hatırlamıyorum ama "Görev Yöneticisi"'ndeki
sistem dosyalarından birini kapattığımda sistem sanki virüs yemiş gibi 1 - 1.5 dakika gibi bir süreden geriye sarmaya
başladı, sonra da yeniden başlattı kendini. ( Düzenleme : Bu servisinkiymiş. bir oyuna girmeden önce, bildiğim bütün
performans ipuçlarını uyguladıktan sonra kalan tek 'svchost.exe' idi.)

Uzaktan Yordam Çağrısı Konumlandırıcı : Üstteki ile alakalı ama 'Elle' başlatılabilir.

WebClient : Bu servis hakkında elimdeki iki farklı kaynakta birbirinden taban tabana zıt yorumlar yapılmış. Ben Devre Dışı
bıraktım, sorun yok ama başka bir sistemde sorun çıkabilir. 'Devre Dışı bırakmayı deneyebilirsiniz. Bir sorun çıkarsa
'Otomatik' olarak ayarlarsınız.
Tavsiye Edilebilecek Ayarlar : Otomatik\Devre Dışı

Windows Image Acquisition(WIA) : IrfanView vb. fotograf araçları kullanıyor, 'Elle' olarak ayarlayın, gerektiğinde
çalışsın. İşiniz bitince tekrar durdurursunuz.

Windows İnstaller : Bakınız, 'Uygulama Yönetimi'

Windows Saati : Faydalı bir özellik, sistem saatini Greenwich'e göre düzeltiyor, 'Otomatik' bırakın, gerekmediği zaman
durdurun, arada bir(Mesela haftada bir) açın.

Windows Ses : Durdurursanız sisteminizde takılı ses kartı gözükmez. Ses Efekti ve Aygıtları'ndan Ses Efektleri'ne girip
Ses Düzeni'ni sessize aldıktan sonra bu servisi 'Elle' olarak ayarlayabilirsiniz. Ses kartı lazım olduğunda açarsınız. Ben
öyle yapıyorum, açılış süresi kısaldı biraz.

Windows Yönetim Araçları Sürücü Uzantıları : Temel servislerden birisi, Otomatik bırakın, oyun oynarken durdurulabilir.

Windows Yönetim Yardımcıları : Bakınız, üstteki servis.

WMI Performans Bağdaştırıcısı : Bir ev kullanıcısı için gereksiz. 'Elle' olarak ayarlayabilirsiniz.

Yardım ve Destek : 'Elle' olarak ayarlanması, gerektiğinde çalışması için yeterli olacaktır. Pek gerekli değil.

Yazdırma Biriktiricisi : Bu servisi kapattığınızda sisteminize bağlı bir yazıcı gözükmez. Yazıcınız yoksa kapatabilirsiniz.
Benim gibi ayda yılda bir işiniz düşüyorsa, yazıcınız olsa bile 'Elle' olarak ayarlamanız açılış süresini kısaltır,
gerektiğinde açarsınız. Yerel ağ üzerinden paylaştırdığınız bir yazıcınız varsa, bu servisi asla kapatmamalısınız.
Tavsiye Edilebilecek Ayarlar : Otomatik\Elle\Devre Dışı

Yönlendirme ve Uzaktan Erişim : Güvenlik için kesinlikle 'Devre Dışı' olarak ayarlanmalı.

Ağ Konumu Tanıma(NLA) : PC'nizin bulunduğu ağ ortamı ile ilgili bilgileri toplayan servis. Windows'un güvenlik duvarı ile
etkileşimde olduğu için 'Otomatik' başlamasında yarar var. Zone Alarm gibi bir güvenlik duvarı varsa belki kapatılabilir. Ben
sadece windows ile gelen güvenlik duvarını kullanıyorum. O yüzden bu servis benim PC'mde açık. Kapatmayı da denemedim. Adult
vb. sitelerle, paylaşım programlarıyla uğraşmazsanız, Windows'un güvenlik duvarı işinizi görecektir. Bu yazıyı daha fazla
performans için okuyorsanız zaten sistem kaynaklarınızı antivirüs(felaket derecede sistem canavarıdırlar, PC'de sadece kurulu
olmaları(açık olmamaları) bile 10mb kadar rame + en az o kadar da sanal belleğe mal oluyor.), antispyware ve güvenlik
duvarına kaptırmamanız gereken bir PC'ye sahipsinizdir sanırım(Bu liste anti hacker, anti dialer, deep freeze tarzı
programlarla genişletilebilir. Güvenlik konusunda abartıya gerek olmadığını düşünüyorum. microsoft'un yaptığı işi başka
firmaların programlarına emanet etmemek + gereksiz yere program kurmamak, özellikle aynı işi yapan birden fazla program
kullanmamak + diskeeper + tz connection booster -internet ayarlarınızı optimize eder- + spleri ihmal etmemek, yeni windows
sürümleri çıkıp, Türkçe sürümleri de çıkarılınca onlara geçmek, yeni olan özelliklerine alışıp kullanmak -Windows Vista
çıkınca WinFS dosya sistemine mutlaka geçin mesela- + İnternet explorer'ın yeni sürümleri çıkınca daha İngilizce iken dahi
hemen kurmak -Windowsunuz biraz İngilizceleşecek, ama Türkçe sürüm çıktığında onu yüklersiniz, büyük oranda düzelir- +
SmartClose -asıl konumuz olan windows servislerinden bazılarını,tüm sistemlerde durdurulabilecek olanları,durdurma işlemini
otomatiğe alır- + windows güvenlik duvarı + Betalıktan çıkıp tam sürüm olduğunda Microsoft Antispyware + Otomatik
güncelleştirme + Microsoft'un ileride Windows Vista ile çıkarması beklenen microsoft antivirüs, bütün bu saydıklarımla
kullanılan windows sürümünün minimum sistem gereksinimine sahip pc'de bile yeterli güvenlik + hıza sahip olursunuz.). Dial-up
kullanıcıları, bu servisi, sistemlerinin günlük ayarlarda yeterli performans göstermediği oyunları oynamadan önce
durdurabilirler, hatta özellikle tavsiye ederim.

Akıllı Kart : Akıllı Kart denen bir donanım türünü tanıtmaya yarayan bir servis. Ben bu tür donanım hiç kullanmadım.
'Devre Dışı' bırakabilirsiniz. Ben 'Elle' olarak ayarlamışım
Tavsiye Edilebilecek Ayarlar : Elle\Devre Dışı

Akıllı Kart Yardımcısı : Üstteki ile ilgili bir servis ve onu nasıl ayarladınızsa bunu da aynı ayarlayın.
Tavsiye Edilebilecek Ayarlar : Elle\Devre Dışı

DEVAMI Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» DEVAMI 3 Servislere nasıl ulaşılır : BaşlatÇalıştırServices.msc Windows XP Servisleri
» 2008 yapım Windows için geleceğin Windows 7 teması Süper kaliteli bir tema
» Microsoft Windows Desktop Search (WDS) for Windows XP 3.0