BiZBiZe CaFe FORUM
Hoş Geldiniz....

Forumda İyi Vakitler Geçirirsiniz Umarım...

EMEĞE SAYGI LÜTFEN

SİTEMİZDEN DAHA İYİ BİR YARDIM DESTEK ALMAK İSTİYORSANIZ
...LÜTFEN ÜYE OLUN....
((( -->> BiZeBiZe _ CaFe <<-- )))
BiZBiZe CaFe FORUM
Hoş Geldiniz....

Forumda İyi Vakitler Geçirirsiniz Umarım...

EMEĞE SAYGI LÜTFEN

SİTEMİZDEN DAHA İYİ BİR YARDIM DESTEK ALMAK İSTİYORSANIZ
...LÜTFEN ÜYE OLUN....
((( -->> BiZeBiZe _ CaFe <<-- )))
BiZBiZe CaFe FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BiZBiZe CaFe FORUM

bildiklerimizi paylasalim paylasdikca cogalir. ( BiZBiZe CaFe )

AnasayfaAnasayfa  -RADYO SOHBET--RADYO SOHBET-  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Similar topics
En son konular
» GENERALS CLAN FORUM
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 6:33 pm tarafından eyup51

» 1gb Flash Belleği 2gb yapma
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimeSalı Kas. 03, 2009 12:25 pm tarafından eyup51

» CV ÖRNEKLERİ
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimeÇarş. Ekim 07, 2009 4:46 pm tarafından eyup51

» DENEMEEEEEEEEEEE
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimeC.tesi Mayıs 23, 2009 10:20 am tarafından Mehmet PEKCAN

» 3G Çok Yakında
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 2:46 pm tarafından forumtiryaki

» slm
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 2:40 pm tarafından forumtiryaki

» GSMDEVİ FORUM SİTESİ
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimeSalı Mayıs 12, 2009 8:45 pm tarafından Misafir

» Teknik Servis Araç Kiti [ 650 Mb ], 40 Katılımsız Program - 8 Ekstra Araç - 30 Driver (( FULLLLLLL )) MUTLAKA BAKIN BAKMAYAN PISMAN OLUYOR
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimeÇarş. Mayıs 06, 2009 7:10 pm tarafından eyup51

» Komik Spor Olayları...
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:57 pm tarafından merwee_thecrow

» Korku Tüneli...
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:55 pm tarafından merwee_thecrow

» Göktelenin Boyu...
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:53 pm tarafından merwee_thecrow

» CENNET VE CEHENNEM...
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:51 pm tarafından merwee_thecrow

» Babaya mektup..
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:49 pm tarafından merwee_thecrow

» En Sinir Bozucu 50 şey..
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:46 pm tarafından merwee_thecrow

» pc nizi Tüm virüsLerden kurtarın bence bu kaçmaz
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 3:02 pm tarafından eyup51

» >- İLGİNÇ & GERÇEL OLAYLAR -<
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 2:54 pm tarafından eyup51

» >- GARİP BİLGİLER -<
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 2:51 pm tarafından eyup51

» 5+1 Ses Kalitesi
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 11:18 am tarafından eyup51

» >- DERE OTU -<
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 10:45 am tarafından eyup51

» çocuklarınızın günlük bilgisayar kullanım süresini ayarlayın
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimePaz Şub. 08, 2009 1:35 pm tarafından eyup51

En Çok İndirilenler

Windows Live Messenger 8.5

Windows Live Messenger 8.1 

Windows Live Messenger 2009

Çoklu Msn Açma ( Multi Msn ) 

Winamp 5.541

Adobe Flash Player 10.0.12.36

Mozilla Firefox 3.0.5

Internet Explorer 7 

Windows Media Player 11

Google Earth 4.3

WinRAR 3.80

Nero 9.2.6.0 

LimeWire 4.18.8 

Klip TV 

nod32 antivirüs

Kaspersky Anti-Virus 2009 (8.0.0.357) 

Adobe Flash Player 10.0.12.36

Java Runtime Environment Version 6 Update 11

DAEMON Tools Lite 4.30.3

Sık Kullanılanlara Ekle

eXTReMe Tracker

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım

YazarMesaj
eyup51
BiZBiZe_CaFe
BiZBiZe_CaFe
eyup51

Erkek
BURCU : Terazi
DOĞUM TARİHİ : 08/10/90
İŞ & HOBİLER : BİLGİSAYAR, TELEFON, WEB,PC TEKNİK DESTEK,MÜZİK,DJ,ŞİİR YAZARIM, BESTE, vs.....
LAKAP : BiZBiZe_CaFe
TUTDUĞUM TAKIM : PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Galatasaray7tple2
RUH HALİ : BiZBiZe_CaFe

Bilgiler
Başarı Puanı:
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Img_left100/100PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Empty_bar_bleue  (100/100)
Seviye:
PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Img_left100/100PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Empty_bar_bleue  (100/100)

PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Empty
MesajKonu: PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım   PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimeC.tesi Ocak 24, 2009 4:05 am

[size=medium]Daha Hızlı Bir PC için....[/size]

eyup51
BiZBiZe_CaFe
BiZBiZe_CaFe
eyup51

Erkek
BURCU : Terazi
DOĞUM TARİHİ : 08/10/90
İŞ & HOBİLER : BİLGİSAYAR, TELEFON, WEB,PC TEKNİK DESTEK,MÜZİK,DJ,ŞİİR YAZARIM, BESTE, vs.....
LAKAP : BiZBiZe_CaFe
TUTDUĞUM TAKIM : PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Galatasaray7tple2
RUH HALİ : BiZBiZe_CaFe

Bilgiler
Başarı Puanı:
Seviye:

PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Empty
MesajKonu: Geri: PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım   PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım Icon_minitimeC.tesi Ocak 24, 2009 4:06 am

35)=Schedule Task Kapansın=
I.E 6 sunucuya her bağlandığında Schedule Task çalıştırmak ister. Bu da kullanıcıya yavaş surf olarak geri dönmektedir. Bunu kapatmak için Regedit den HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCur rentVersionExplorerRemoteComputerNameSpace{D62 77990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF} bu anahtarı bulun ve silin.

36)= BSDOS Çıktığında Yeniden Başlasın=
BSDOS yani bildiğimiz ismiyle ünlü MaviEkran Çıktığında bilgisayarınızın otomatik yeninden başlaması için Regedit de HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetContr olCrashControl anahtarında AutoReboot değerini bulun ve 1 yapın.

3= Başlangıç Menüsünün Değişmesini istemiyorsanız=
Sistemdeki diğer kullanıcıların Start Menu de değişiklik yapmalarını istemiyorsanız. Regedit den HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurr entVersionPoliciesExplorer anahtarına ulaşın. Burada yeni bir DWORD anahtarı oluşturun ve isim olarak NoChangeStartMenu yazın ve değerini 1 yapın.

39)= Sistem Bip leri sıktımı=
Arada çık bip seslerinden sıkıldıysanız Regedit den HKEY_CURRENT_USERControl PanelSound anahtarına ulaşın. Beep değerini no olarak değiştirin.

40)=Ekran Koruyuculardan Kurtulmak mı istiyorsun=
Eğer ekran koruyucularını kullanmıyor ve bunlardan kurtulmak istiyorsanız başlatÇalıştıra C:WINDOWSsystem32dllcache (eğer sistem D ye kurulu ise D yapın) yazın ve klasörü açın.. buradaki bütün Ekran koruyucuları silin.daha sonra C:windowssystem32 içindeki ekran koruyucuları silin ve kurtulun.

41)= XP nin Firewall Özelliğini Kapatmak istiyorsanız=
Bu özellik o kadar büyük bir koruma sağlamamakla internet bağlantısının hızınıda büyük oranda düşürür. Bunu kapatmak için: Start-Connect to-Show All Connection (Başlat-Bağlan- Bütün Bağlantıları Göster) bölümüne girin. Firewall koruması olan bağlantılar üzerinde bir kilit işareti görürsünüz. Bu bağlantıya sağ tıklayın ve Properties (özellikler) sekmesine girin. Daha sonra Advanced (Gelişmiş) sekmesine girin. Daha sonra Internet Connection Firewall aktif halden çıkarın.

42)= Windows XP yi Hızlı Kapatmak istiyorsanız =
Regedit HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktop anahtarına gidin ve AutoEndTask DWORD değerini 1 yapın.

43)= xp Daha da Hızlansın istiyorsanız =
Windows XP de NTFS dosya sistemi her dosya ve klasör için son erişim ve son güncelleme bilgilerini tutar. Bu özellik kullanışlı olsa da normal bir kullanıcı için pek bir anlma ifade etmez. Bunu kapatmak için Regedit den HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetCo ntrolFileSystem anahtarına ulaşın ve NtfsDisableLastAccessUpdate değerini bulun ve 1 yapın.

44)=Açıklama Yapmasın’ ı istemiyorsanız= Windows XP Mouse okuyla bir dosyanın yada klasörün üzerine gittiğinizi zaman o dosya/klasör bilgilerini verir. Bu özelliği kapatmak için HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurr entVersionExplorerAdvanced anahtarını bulun ve ShowInfoTip DWORD değerini bulup değerini 0 yapın.

45)=Bilgisayarın Otomatik Kapanmasını istiyorsanız =
Windows XP den çıkarken bazen bilgisayarın otomatik kapanmadığı olur. Bu sorunu halletmek için Regedit den HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktop anahtarına ulaşın ve PowerOffActive DWORD değerini bulup değerini 1 olarak değiştirin.

46)=Açılış Süresini Kısaltmakmı istiyorsunuz =NTFS dosya sistemli işletim sisteminizde NTFS Check e yapacağınız ufak ayarla bilgisayarınızın açılış süresini kısaltabilirisiniz. CHKNTFS komutu AUTOCHK başlangıç sayım zamanının kullanım komutudur. Normalde 9 saniye olan bu zamanı daha aşağıya çekmeniz mümkün. Bunun için komut satırına CHKNTFS/T (4 yerine herhangi bir sayıda olabilir) yazmanız yeterli olacak.Ve Bunun için regeditden HKLMSYSTEMCurrentControlSetControlSessionManag erMemoryManagementPrefetchParameters anahtarına ulaşın ve buradaki EnablePrefetcher değerini 5 yapın.

47)= Boot Dosyaları Ile Açılışı Hızlandırın =
Regedit e giirp HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftDfrgBootOp timizeFunction anahtarına gidin, burada Enable adındaki string anahtarını bulun ve değerini Y yapın.

4= Windows XP yi dahada Uçurun =Regedit den HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetContr olPriorityControl anahtarına ulaşın. Boş bi yere sağ tıklayıp yeniden DOWRD değeri deyin ve isim olarak IRQ8Priority verin.. oluşturduğunuz bu DOWRD değerinin değerini 1 yapın.

49)=Sistemin Klavye Yardımıyla Yeniden Başlatılması =Genellikle yeni sistem kurulduğunda veya bazı boot gerektiren programlar kurulduğunda bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir. Buna bi klavye kısayolu atamak için Regedit den HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCur rentVersionWinlogon anahtarına ulaşın.Yeni bir Dize Değeri oluşturun ve isim olarak EnableQuickReboot yazın ve dize değerini açın değer olarak 1 verin. Bundan sonra bilgisayarınızı Ctrl+Shift+Alt+Del tuş kombinasyonu ile kapatabilirsiniz.

50)= Bir Explorer Hatasında Tüm Explorer ları Kaybetmeyin =
Bunu yapmak için herhangi bir Windows penceresinde üsteki menüden Araçlar-Klasör Seçenekleri-Görünüm sekmesi içinde Gelişmiş Ayarlar ‘da Klasör Pencerelerini Ayrı Bir Işlemde Başlat seçeneğini aktif hale getirin.

51)=Explorer Masaüstünüzde Ayrı Çalıştırın =Bunu yapmak için Regedit den HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurr entVersionExplorer anahtarına ulaşın ve bu anahtar altında yeni bir DWORD değeri oluşturun. Isim olarak DesktopProcess yazın ve değerini 1 yapın.

52)= Gereksiz Servislerden Kurtularak Performansı Arttırın = (Kullanım alanınıza göre bu ayarlar değişebilir. Bazı servisleri durdurmanız sisteminizi olumsuz etkileyebilir (DNS ayarları DHCP server üzerinden ip alma vs. lütfen dikkatle uygulayın)
Bunu yapmak için Başlat-Çalıştır ‘a services.msc yazın. Daha sonra Burada işinize yarmayan servisleri kapatarak hızınızı arttırın. Servisleri yukarıdaki Durum çubuğu ile çalışma durumuna göre sıralayabiliriz. Servisleri kapatmak için ise çift tıklayıp Başlangıç Türünüde Devre Dışı Veya Elle olarak Seçebilirsiniz.

54)= Sisteminizi Sunucuya Çevirin=
Bunu yaparak sisteminizin bir sunucu performansında ve bir sunucu olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz. Fakat bunun için 512 MB ve üstü bellek tavsiye ediliyor. Bunu yapmak için Regedit den HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetContr olSession ManagerMemory Management anahtarına ulaşın ve LargeSystemCache DWORD değerinin değerini 1 yapın.

55)=NumLock Açılsın =Her açılışta NumLockun açılması için HKEY_CURRENT_USERControl PanelKeyboard anahtarına ulaşın ve buradaki InitialKeyboardIndicators değerini 2 yapın. Eğer değer yoksa Yeni/Dize Değeri diyerek yeni bir dize değeri oluşturun.

56)=Sağ tuşailave Klasöre Kopyala , Klasöre Taşı Öğelerini Eklemek =Bunun için öncelikle HKEY_CLASSES_ROOTAllFilesystemObjectsshellexCon textMenuHandlers anahtarına ulaşın ve burada iki tane yeni anahtar oluşturup bunlara Copy To ve Move To adlarını verin. Ardından soldaki menülerde Varsayılan değerlere şunları girin. Move To için : {C2FBB631-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13} Copy To için : {C2FBB630-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13}

57)= Pencereler Bıraktığınız Gibi Kalsın =Herhalde birçok kullanıcı bundan rahatsızlık duyuyor hatta sinir bozucu bir hale geliyordur. Bundan kurtulmak için Regedit den HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsShell NoRoam anahtarı altındaki BagMRU anahtarını silin.

58=Sistemdeki Gizli Programlar= Sesli okuyucu system32 nin içinde : narrator.exe Windows kısa kapan aç : logon.exe
Yazı karakteri oluşturucusu : eudcedit.exe
Gerçek bağlantı kurduğunuz yerin IP adresini bulun : nslookup.exe
Paylaşılan klasör oluşturmak için : shrpubw.exe
Windows şifreleme : syskey.exe (not şifreyi bir kez girerseniz bir daha devre dışı bırakamazsınız)
Sistemi 60 saniyede kapatır : C:WINDOWSsystem32tsshutdn.exe
Sistemdeki diyalogları siler kurar : C:WINDOWSsystem32webfldrs
Sistemdeki .dll .exe .inf vs.. uzantılı dosyaları listeler : C:WINDOWSsystem32attrib.exe
Windows Tanıtım Animasyonu : C:WINDOWSHelpToursmmTourtour.exe .60)= servisleri ve görevlerini. Öğrenelim=
a-DHPC Istemcisi : Eğer Bilgisayarınız otomatik olarak IP almıyorsa, bunu kapatabilirsiniz.
b-DNS Istemcisi : Yerel ağınızda DNS sunucusu yoksa bu servisi kapatabilirsiniz.
c- Nvidia Driver Help Service : Nvidia ‘nın yardım Servisi eğer gerek duymuyorsanız ki pek gerekli bir şey değil hemen kapatın.
d- Internet Bağlantı Güvenlik Duvarı (ICS) : Eğer firewall kullanmıyorsanız ve Internet paylaşımı yapmıyorsanız bunu iptal edebilirsiniz.
e-Görev Zamanlayıcı : Görev zamanlayıcı kullanmıyorsanız kapatabilirsiniz.
f- Kablosuz Sıfır Yapılandırma: Kablosuz ağlarla herhangi bir ilginiz yoksa kapatın gitsin.
g-Taşınabilir Ortam Seri No : Bu servis portatif müzik çalarınızın seri numarasını alıyor. Sık kullanmıyorsanız durdurun. (Ne olduğunu bilmiyorsanız hemen durdurun)
h-Terminal Hizmetleri : Bilgisayarınıza uzaktan erişim yapan kimse yoksa ve sizde bunu kullanmıyorsanız kapatın.
j-Hata Bildirim Hizmeti : Bir çok kullanıcı gibi hoşunuza gitmiyorsa durdurun.
k-Otomatik Güncelleştirme : Windows un otomatik güncelleştirilmesini istemiyorsanız durdurun.
l-Messenger: Eğer bir Windows2000 domain e bağlı değilseniz durdurun.
------------------Önemli Not:------------------------------------------------------sorunla karşılaşırsanız ipucu, yeniden onar.,başlat/çalıştır/sfc/boşluk/scannow yaz cdni tak tüm sistemini onarsın yalnız unutma tüm değişmiş görselleride orjinal hale getirir,yada Windows u Eski Ayarlarıyla Yeniden Kurun.
Bunun için XP CD sini sürücüye yerleştirin ve Başlat/Çalıştır ‘a şunu yazın. :i386winnt32.exe /unattend . bundan sonra kurulum işlemi başlaycakt

PC'yi hızlandırmak için 58 Altın Adım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Adım adım Windows xp kurulumu formatlama tamir etme hdd bölü
» Adım Adım Linux Kurulumu, Ayarları ve Kullanımı
» Vista'ya Geçmemek İçin 15 Neden