BiZBiZe CaFe FORUM
Hoş Geldiniz....

Forumda İyi Vakitler Geçirirsiniz Umarım...

EMEĞE SAYGI LÜTFEN

SİTEMİZDEN DAHA İYİ BİR YARDIM DESTEK ALMAK İSTİYORSANIZ
...LÜTFEN ÜYE OLUN....
((( -->> BiZeBiZe _ CaFe <<-- )))
BiZBiZe CaFe FORUM
Hoş Geldiniz....

Forumda İyi Vakitler Geçirirsiniz Umarım...

EMEĞE SAYGI LÜTFEN

SİTEMİZDEN DAHA İYİ BİR YARDIM DESTEK ALMAK İSTİYORSANIZ
...LÜTFEN ÜYE OLUN....
((( -->> BiZeBiZe _ CaFe <<-- )))
BiZBiZe CaFe FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BiZBiZe CaFe FORUM

bildiklerimizi paylasalim paylasdikca cogalir. ( BiZBiZe CaFe )

AnasayfaAnasayfa  -RADYO SOHBET--RADYO SOHBET-  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Similar topics
En son konular
» GENERALS CLAN FORUM
DDR Ramler Hakkında Herşey Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 6:33 pm tarafından eyup51

» 1gb Flash Belleği 2gb yapma
DDR Ramler Hakkında Herşey Icon_minitimeSalı Kas. 03, 2009 12:25 pm tarafından eyup51

» CV ÖRNEKLERİ
DDR Ramler Hakkında Herşey Icon_minitimeÇarş. Ekim 07, 2009 4:46 pm tarafından eyup51

» DENEMEEEEEEEEEEE
DDR Ramler Hakkında Herşey Icon_minitimeC.tesi Mayıs 23, 2009 10:20 am tarafından Mehmet PEKCAN

» 3G Çok Yakında
DDR Ramler Hakkında Herşey Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 2:46 pm tarafından forumtiryaki

» slm
DDR Ramler Hakkında Herşey Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 2:40 pm tarafından forumtiryaki

» GSMDEVİ FORUM SİTESİ
DDR Ramler Hakkında Herşey Icon_minitimeSalı Mayıs 12, 2009 8:45 pm tarafından Misafir

» Teknik Servis Araç Kiti [ 650 Mb ], 40 Katılımsız Program - 8 Ekstra Araç - 30 Driver (( FULLLLLLL )) MUTLAKA BAKIN BAKMAYAN PISMAN OLUYOR
DDR Ramler Hakkında Herşey Icon_minitimeÇarş. Mayıs 06, 2009 7:10 pm tarafından eyup51

» Komik Spor Olayları...
DDR Ramler Hakkında Herşey Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:57 pm tarafından merwee_thecrow

» Korku Tüneli...
DDR Ramler Hakkında Herşey Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:55 pm tarafından merwee_thecrow

» Göktelenin Boyu...
DDR Ramler Hakkında Herşey Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:53 pm tarafından merwee_thecrow

» CENNET VE CEHENNEM...
DDR Ramler Hakkında Herşey Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:51 pm tarafından merwee_thecrow

» Babaya mektup..
DDR Ramler Hakkında Herşey Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:49 pm tarafından merwee_thecrow

» En Sinir Bozucu 50 şey..
DDR Ramler Hakkında Herşey Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:46 pm tarafından merwee_thecrow

» pc nizi Tüm virüsLerden kurtarın bence bu kaçmaz
DDR Ramler Hakkında Herşey Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 3:02 pm tarafından eyup51

» >- İLGİNÇ & GERÇEL OLAYLAR -<
DDR Ramler Hakkında Herşey Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 2:54 pm tarafından eyup51

» >- GARİP BİLGİLER -<
DDR Ramler Hakkında Herşey Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 2:51 pm tarafından eyup51

» 5+1 Ses Kalitesi
DDR Ramler Hakkında Herşey Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 11:18 am tarafından eyup51

» >- DERE OTU -<
DDR Ramler Hakkında Herşey Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 10:45 am tarafından eyup51

» çocuklarınızın günlük bilgisayar kullanım süresini ayarlayın
DDR Ramler Hakkında Herşey Icon_minitimePaz Şub. 08, 2009 1:35 pm tarafından eyup51

En Çok İndirilenler

Windows Live Messenger 8.5

Windows Live Messenger 8.1 

Windows Live Messenger 2009

Çoklu Msn Açma ( Multi Msn ) 

Winamp 5.541

Adobe Flash Player 10.0.12.36

Mozilla Firefox 3.0.5

Internet Explorer 7 

Windows Media Player 11

Google Earth 4.3

WinRAR 3.80

Nero 9.2.6.0 

LimeWire 4.18.8 

Klip TV 

nod32 antivirüs

Kaspersky Anti-Virus 2009 (8.0.0.357) 

Adobe Flash Player 10.0.12.36

Java Runtime Environment Version 6 Update 11

DAEMON Tools Lite 4.30.3

Sık Kullanılanlara Ekle

eXTReMe Tracker

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

DDR Ramler Hakkında Herşey

YazarMesaj
eyup51
BiZBiZe_CaFe
BiZBiZe_CaFe
eyup51

Erkek
BURCU : Terazi
DOĞUM TARİHİ : 08/10/90
İŞ & HOBİLER : BİLGİSAYAR, TELEFON, WEB,PC TEKNİK DESTEK,MÜZİK,DJ,ŞİİR YAZARIM, BESTE, vs.....
LAKAP : BiZBiZe_CaFe
TUTDUĞUM TAKIM : DDR Ramler Hakkında Herşey Galatasaray7tple2
RUH HALİ : BiZBiZe_CaFe

Bilgiler
Başarı Puanı:
DDR Ramler Hakkında Herşey Img_left100/100DDR Ramler Hakkında Herşey Empty_bar_bleue  (100/100)
Seviye:
DDR Ramler Hakkında Herşey Img_left100/100DDR Ramler Hakkında Herşey Empty_bar_bleue  (100/100)

DDR Ramler Hakkında Herşey Empty
MesajKonu: DDR Ramler Hakkında Herşey   DDR Ramler Hakkında Herşey Icon_minitimePtsi Ocak 26, 2009 3:48 am

Merhaba Arkadaşlar,
DDR Ramler hakkında bildiklerimi sizlerle paylaşmayı uygun gördüm.Eksik kalan birşey olursa bilgisi olan diğer arkadaşlar eminim ki orayı da tammlayacaktır.Ama ben şimdiden affınıza sığınıyorum..

En başta DDR nin açılımı ;Double Date Rate'tir
Mhz oranları;
Mhz en basit şekilde bilgi giriş çıkış hızıdır.
DDR’da ise 200-600 Mhz arasında veri hızında iken ,
DDR2’ de 400Mhz ile 1066 Mhz arasında,
DDR3 modüller 800-1600 Mhz arasında data transferi gerçekleştirmektedir.

DDR serisinin farklılığı önlerindeki rakamlar ve Mhz sayıları değildir elbet.Yonga ve modul sistemide tamamen farklıdır.Örneğin DDR ramler 2.5 voltta çalışırken DDR2 lerde 1.8 volt DDR3 lerde bunu 1.5 volta kadar düşürmüşlerdir.DDR3 ün 1.5 voltlara kadar düşmesi şüphesiz en çok laptop kullanıcıları için faydalı olmuştur.Yaklaşık Laptop kullanım süresini 20 dk kadar uzattığı söylenmektedir.

DDR3 oldukça yüksek data transfer oranları olan 1,6 Gb/s yükselmiştir, DDR2’den daha az besleme voltajına sahip olmasına rağmen. Bu çipler aynı zamanda çift kapılı transistor ler sayesinde akım sızıntısını da önleyerek güç tüketimini mükemmel bir şekilde düşürmektedir.

Yüksek performans donanımları için DDR3 bana göre şarttır. Saniyede 1600 milyon data transferi,1.5 V kullanımı,Daha iyi sinyal kontrolü için DQ koruması, öntaşıyıcı tamponunun genişliğinin DDR’te 2-bit iken , DDR2 ‘de 4 bit ve DDR-3 da ise 8 bite kadar yükseltilmiş olması.DDR3 ün nekadar gelişmiş olduğunu gözler önüne sermektedir.

Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta DDR , DDR2 ve DDR 3 leri birbirine dışarıdan son derece benzer ama buna aldanmayın KESİNLİKLE aynı anakart üzerine takılmazlar.Yazımda söyledim tamamen farklı yonga setler ve Voltoj akımları ile dizayn edilmişlerdir.Yanlış takılması halinde sisteminize zarar verebilirsiniz.Takarken Çeltik uyumuna çok dikkat etmelisiniz.. Tavsiye edilen yol takmadan önce hafıza modülü ile soketin çentiklerini hizalamaktır. Bu şekilde hafıza modülünün uygun olup olmadığı kontrol edilebilir.

Son olarak internet üzerinden bulduğum Bu DDR2 ve DDR3 karşılaştırma tablosunun size faydala olacağını süşünüyorum..
DDR Ramler Hakkında Herşey Img044sh9

DDR Ramler Hakkında Herşey
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sistem Kullanımı ve Donanım Özellikleri Hakkında Dikkat Edilmesi ve Bilinmesi Gerekenler-Bilgisayarların Yavaşlama Sebepleri
» ADSL Hat Kalitesi Hakkında İşe Yarar Bilgiler
» Windows Hakkında Önemli Bilgiler!...., Kesin Lazım Olur!...