BiZBiZe CaFe FORUM
Hoş Geldiniz....

Forumda İyi Vakitler Geçirirsiniz Umarım...

EMEĞE SAYGI LÜTFEN

SİTEMİZDEN DAHA İYİ BİR YARDIM DESTEK ALMAK İSTİYORSANIZ
...LÜTFEN ÜYE OLUN....
((( -->> BiZeBiZe _ CaFe <<-- )))
BiZBiZe CaFe FORUM
Hoş Geldiniz....

Forumda İyi Vakitler Geçirirsiniz Umarım...

EMEĞE SAYGI LÜTFEN

SİTEMİZDEN DAHA İYİ BİR YARDIM DESTEK ALMAK İSTİYORSANIZ
...LÜTFEN ÜYE OLUN....
((( -->> BiZeBiZe _ CaFe <<-- )))
BiZBiZe CaFe FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BiZBiZe CaFe FORUM

bildiklerimizi paylasalim paylasdikca cogalir. ( BiZBiZe CaFe )

AnasayfaAnasayfa  -RADYO SOHBET--RADYO SOHBET-  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Similar topics
En son konular
» GENERALS CLAN FORUM
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 6:33 pm tarafından eyup51

» 1gb Flash Belleği 2gb yapma
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Icon_minitimeSalı Kas. 03, 2009 12:25 pm tarafından eyup51

» CV ÖRNEKLERİ
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Icon_minitimeÇarş. Ekim 07, 2009 4:46 pm tarafından eyup51

» DENEMEEEEEEEEEEE
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Icon_minitimeC.tesi Mayıs 23, 2009 10:20 am tarafından Mehmet PEKCAN

» 3G Çok Yakında
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 2:46 pm tarafından forumtiryaki

» slm
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 2:40 pm tarafından forumtiryaki

» GSMDEVİ FORUM SİTESİ
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Icon_minitimeSalı Mayıs 12, 2009 8:45 pm tarafından Misafir

» Teknik Servis Araç Kiti [ 650 Mb ], 40 Katılımsız Program - 8 Ekstra Araç - 30 Driver (( FULLLLLLL )) MUTLAKA BAKIN BAKMAYAN PISMAN OLUYOR
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Icon_minitimeÇarş. Mayıs 06, 2009 7:10 pm tarafından eyup51

» Komik Spor Olayları...
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:57 pm tarafından merwee_thecrow

» Korku Tüneli...
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:55 pm tarafından merwee_thecrow

» Göktelenin Boyu...
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:53 pm tarafından merwee_thecrow

» CENNET VE CEHENNEM...
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:51 pm tarafından merwee_thecrow

» Babaya mektup..
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:49 pm tarafından merwee_thecrow

» En Sinir Bozucu 50 şey..
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Icon_minitimeSalı Mayıs 05, 2009 1:46 pm tarafından merwee_thecrow

» pc nizi Tüm virüsLerden kurtarın bence bu kaçmaz
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 3:02 pm tarafından eyup51

» >- İLGİNÇ & GERÇEL OLAYLAR -<
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 2:54 pm tarafından eyup51

» >- GARİP BİLGİLER -<
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 2:51 pm tarafından eyup51

» 5+1 Ses Kalitesi
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 11:18 am tarafından eyup51

» >- DERE OTU -<
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 10:45 am tarafından eyup51

» çocuklarınızın günlük bilgisayar kullanım süresini ayarlayın
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Icon_minitimePaz Şub. 08, 2009 1:35 pm tarafından eyup51

En Çok İndirilenler

Windows Live Messenger 8.5

Windows Live Messenger 8.1 

Windows Live Messenger 2009

Çoklu Msn Açma ( Multi Msn ) 

Winamp 5.541

Adobe Flash Player 10.0.12.36

Mozilla Firefox 3.0.5

Internet Explorer 7 

Windows Media Player 11

Google Earth 4.3

WinRAR 3.80

Nero 9.2.6.0 

LimeWire 4.18.8 

Klip TV 

nod32 antivirüs

Kaspersky Anti-Virus 2009 (8.0.0.357) 

Adobe Flash Player 10.0.12.36

Java Runtime Environment Version 6 Update 11

DAEMON Tools Lite 4.30.3

Sık Kullanılanlara Ekle

eXTReMe Tracker

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme

YazarMesaj
eyup51
BiZBiZe_CaFe
BiZBiZe_CaFe
eyup51

Erkek
BURCU : Terazi
DOĞUM TARİHİ : 08/10/90
İŞ & HOBİLER : BİLGİSAYAR, TELEFON, WEB,PC TEKNİK DESTEK,MÜZİK,DJ,ŞİİR YAZARIM, BESTE, vs.....
LAKAP : BiZBiZe_CaFe
TUTDUĞUM TAKIM : Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Galatasaray7tple2
RUH HALİ : BiZBiZe_CaFe

Bilgiler
Başarı Puanı:
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Img_left100/100Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Empty_bar_bleue  (100/100)
Seviye:
Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Img_left100/100Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Empty_bar_bleue  (100/100)

Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Empty
MesajKonu: Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme   Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme Icon_minitimePaz Ocak 25, 2009 6:55 am

Microsoft’un Vista‘dan önceki işletim sistemleri üzerinde içerisinde veri olan disk bölümlerimizi küçültmek için 3. Party programlar kullanıyorduk. Bu programlar sayesinde disk bölümlerimiz üzerinde küçültme ya da büyütme işlemlerini istediğimiz gibi gerçekleştirebiliyoruz. Vista ile gelen yeni özelliklerden biri de Shrink Volume, bu özellik sayesinde disklerimiz üzerinde, içerisinde data olmasına rağmen (buna sistemimizin kurulu olduğu bölümde dahil) istediğimiz gibi küçültme yapabiliriz.

Örneğin; İşletim sistemimizi kurarken diskimizi bölümlendirmedik fakat sonradan aynı disk üzerinde ikinci bölüme ihtiyaç duyduk. 150GB olan C:\ diskimizin 75GB’ını D:\ olarak ayırmak istiyoruz. Bu işlemi gönül rahatlığıyla gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

1 - Öncelikle Disk Yönetim Konsol‘una ulaşmamız gerekiyor. Bunun için ilk olarak masa üstünde bulunan bilgisayar ikonuna sağ tıklıyoruz ve Yönet’i seçiyoruz.

2- Karşımıza Bilgisayar Yönetimi penceresi çıkıyor. Sol taraftaki listede Disk Yönetimine tıklıyoruz ve sağ tarafta bilgisayarımızda mevcut disklerin listesini görüyoruz.

3- Artık asıl işlemimiz olan bölümlendirmeye başlayacağız. Bunun için bölmek istediğimiz sürücü üzerine sağ tuş yapıyoruz ve Birimi Küçült (Shrink Volume) seçeneğine tıklıyoruz.

4- Bu bölümde bligisayarımızda yapacağımız küçültme için Vista‘tarafından kullanılabilecek maksimum büyüklüğün tespiti yapılıyor. Burada karşımıza çıkartılacak sonuç bizim belirleyebileceğimiz maksimum boyuttur. Bu boyutun üzerinde bi değer giremeyiz.

5- Bu analiz sonrasında benim karşıma maksimum ayırma büyüklüğü olarak 5755 gibi bir sonuç çıkıyor. Burada kendim için 500Mb cık bir alan oluşturuyorum. Boyutu belirkedikten sonra Shrink butonuna tıklayarak işlemi onaylıyoruz.

6- Bölümleme işlemimiz tamamlandıktan sonra aşağıda göründüğü gibi belirtmiş olduğumuz büyüklükteki bölüm geliyor. Şimdi ayırdığımız bu boş bölümü basit bir birim olarak yapılandıralım. Yeni bölümümüz üzerine sağ tuş yapıyoruz ve New Simple Volume seçeniğini tıklıyoruz.

7- Next diyerek, karşımıza çıkan pencerede yeni birim boyutunu belirliyoruz ve tekrar Next’e tıklıyoruz.

8- Bu adımda karşımıza birimimizin harf’ini seçmemiz isteniyor. İsteğimize bağlı olarak buradan sürücü harfini değiştirebilirsiniz.

9- Burada birimimizin dosya sistemini seçiyor ve bir isim vererek ilerliyoruz.

10- Son olarak yaptığımız tüm işlemlerin bir listesini görüyoruz Finish diyerek bütün işlemlerimizi onaylıyoruz. Artık oluşturduğumuz yeni birimimizi kullanabiliriz.

Vistada Hard Disk Bölümü Küçültme
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Vistada NumPad Kisayolari
» FLASH DİSK ŞİFRELEMe
» İşte muhteşem bir disk programı.Diski formatsız böl,veri kurtar daha neler var neler!